Шукати в цьому блозі

гр.№23- бух.облік -10.04.20( урок 67)


10.04.20р.

Урок №67

Тема  уроку : Облік на підприємствах сфери послуг.

Бухгалтерський облік у замовника
У бухгалтерському обліку замовника отримані послуги відображаються або на рахунку 63 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками», або на субрахунку 685 «Розрахунки з іншими кредиторами».
Незважаючи на той факт, що ЦКУ не вимагає обов'язкового оформлення акта на підтвердження надання послуг, наполегливо рекомендуємо вимагати у виконавця послуг документ: «Цим актом сторони засвідчують, що виконавець передав, а замовник одержав результати послуг, визначені в договорі від ___ №____. Послуги надані належним чином і в повному обсязі». Відповідно до ст. 9 Закону про бухгалтерський облік, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи: акт про надання послуг, який фіксує факт здійснення господарської операції. На наш погляд, зокрема акт про надання послуг повинен бути складений під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо — безпосередньо після її закінчення.
Первинні та зведені облікові документи повинні мати такі обов'язкові реквізити:
·        назву документа (форми);
·         дату і місце складання;
·        назву підприємства, від імені якого складено документ;
·        зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;
·         посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції та правильність її оформлення;
·         особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Відповідно до п. 7 П(С)БО 16 «Витрати», витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені, але якщо такі витрати неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, вони відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому були здійсненні . На підставі актів про надання послуг формуються витрати періоду як:
1) витрати виробництва (рахунок 23 «Виробництво»);
2) загальновиробничі витрати (рахунок 91 «Загальновиробничі витрати»);
3) витрати на збут (93 «Витрати на збут»);
4) інші витрати операційної діяльності (94 «Інші витрати операційної діяльності»).
Бухгалтерський облік  у виконавця
Доходи від надання послуг у бухгалтерському обліку виконавця виникають на дату підписання акта наданих послуг та відображаються за кредитом субрахунка 703 «Дохід від реалізації робіт і послуг». Витрати, що відповідно до п. 11 П(С)БО 16 входять до виробничої собівартості послуг, акумулюються на рахунку 23 «Виробництво» з подальшим списанням у момент визнання доходу в дебет субрахунка 903 «Собівартість реалізованих робіт і послуг». Отже, якщо надання послуг не є основною діяльністю підприємства, краще використовувати субрахунок 719 «Інші доходи від операційної діяльності» або 746 «Інші доходи від звичайної діяльності». Найчастіше підприємство, а отже й бухгалтер, у своїй діяльності має справу з договором підряду на виконання будівельно-монтажних робіт.
Підрядником, тобто виконавцем, як правило, виступає юридична особа — будівельна фірма (будівельно-монтажне управління), що має ліцензію на виконання будівельних робіт. Як правило, договір підряду
надає можливість підряднику брати собі у помічники на підставі договору субпідряду інших осіб — субпідрядників. Тоді підрядник виступає перед замовником як генпідрядник, а перед субпідрядником — як замовник.  Власником результату виконаних робіт (об'єкта будівництва) до їх здачі замовнику є підрядник.
Доходи та витрати відображаються згідно з П(С)БО 18 «Будівельні контракти». Валова заборгованість замовника за будівельні роботи відображається у складі незавершеного будівництва (п. 19 П(С)БО 18).
Бухгалтерський облік  у замовника
В обліку замовника на підставі актів виконаних робіт, які фіксують певні етапи будівельних робіт, накопичуються витрати на субрахунку 151 «Капітальне будівництво». На цьому субрахунку відображаються витрати на будівництво, що здійснюється як господарським, так і підрядним способом для власних потреб підприємства, а також ведеться облік устаткування, що підлягає монтажу під час будівництва, та авансові платежі для фінансування будівництва.
Принципи формування підрядниками інформації про доходи та витрати у бухгалтерському обліку визначено П(С)БО 18 «Будівельні контракти». Отримані від замовника аванси до складу доходів підрядника не включаються, а обліковуються у складі його зобов'язань і зменшуються після завершення робіт та визнання доходу. До складу витрат за контрактом підрядник включає як безпосередні витрати, пов'язані з виконанням підрядних робіт, так і вартість послуг субпідряду (Д-т 23 К-т 631)



Немає коментарів:

Дописати коментар

Група №11 дата 10.02.21р. ( основи економіки)

  Для здобувачів освіти групи 11 10 .02.21 Предмет –   О снови економіки   Тема уроку: . Ринок праці. Трудові ресурси. Зайнятість  ...